Na czym polega cięcie laserem rur?

Jeżeli przyjmijmy dużą skale to cięcie laserem rur okaże się bardzo skutecznym rozwiązaniem (https://ciecielaser.pl/wycinanie-laserowe-rur-i-profili/). W głównej mierze taka technologia jest wykorzystywana w branżach górniczych, budowlanych oraz lotniczych. Jest to dość uniwersalna metoda, gdyż pozwala uzyskać różne elementy stalowe o dowolnym kształcie. Cięcie laserem cechuje się dużą precyzją zatem często wykorzystuje się te metodę cięcia materiałów o wielu grubościach. Jest to bardzo świeża metoda obróbki, która pozwala tak rozwinąć stal, aby precyzja była na najwyższym poziomie. Cięcie rur przy pomocy lasera jest mocno uzależniony wprowadzenia danej energii punktowej. Podczas cięcia emituje się laser o nie małej temperaturze oraz towarzyszy mu  wysoce czysty gaz. Dzięki temu nie napotkamy żadnych problemu, jeżeli będzie trzeba wyciąć kilkukrotnie ten sam wzór, nawet gdy jest on skomplikowany. Cięcie laserem rur i profili stalowych jest rodzajem obróbki metalu, której dokonuje się punktowo za pomocą wiązki lasera.

Od czego zależy jakość cięcia?

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym efekcie to światło, lasera powinno być skierowane z wysoką dokładnością. Warto podkreślić, iż cięcie laserem opiera się na połączeniu trzech metod obróbki, chodzi tu o:

  • spalanie,
  • sublimacje,
  • stapianie.

Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać idealny produkt niewymagający dalszych modyfikacji.

Czy można ciąć rury przy wykorzystaniu wiązki lasera?

Obróbka laserowa jest to jedna z nie wielu metod, które nam użytkownikom dają szerokie możliwości. Jej głównym zadaniem jest zwiększanie wydajności określonych procesów. Wszelakie rzeczy wykonane z rur są niezwykle ważne. Taka zasada odwojowuje się zarówno do konstrukcji przyrządów oraz urządzeń, jak i konstrukcji nośnych,  różnych wyrobów stalowych i samych rurociągów. Jeżeli będziemy wykorzystywać cięcie laserem, to możemy być pewni, że oczekiwana estetyka będzie zachowana, i wszystkie wymagania techniczne będą spełnione. Ponadto wszystko można to uzyskać w powtarzalnym procesie produkcji. Dużą zaletom jest to, iż podczas obróbki ze środka tych elementów automatycznie usuwane są drobinki po cięciu. Jeżeli laser jest wyłączony, to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osobiście sprawdzić, czy nie powstały pewne błędy. Większość laserów jest wyposażona w rejestr, który informuje urządzenie, w jakim miejscu znajdują się szwy spawalnicze na profilach bądź rurach.